Sport dla kobiet

Siła fizyczna i świetna kondycja kojarzą się raczej z atrybutami męskości. Dzisiaj nikogo jednak nie dziwi także widok kobiety uprawiającej sport. Wiele z nich ma jednak pewne opory przez rozpoczęciem aktywności fizycznej. Są związane z wątpliwościami, czy ruszając się można być kobiecą. Wiele argumentów przemawia jednak za tym, że tak.

 

Odzież do biegania damska

 

Kobiety nie muszą biegać czy chodzić na siłownię w T-shircie swojego chłopaka. Na rynku dostępny jest dziś szeroki wybór sportowej odzieży dedykowanej specjalnie dla kobiet.
Wiele z modeli damskiej odzieży, na przykład do biegania, bardzo ładnie podkreśla sylwetkę. Są także dostępne w wielu kobiecych kolorach – wiele pań decyduje się na przykład na różowe adidasy czy koszulki sportowe.

 

Siłownia

 

Przedstawicielki płci pięknej często mają obawy także związane z siłownią. Dla wielu z nich ideały piękna, jakie prezentują kulturystki są bardzo dalekie i nie chciałyby wyglądać tak jak one albo mieć większego bicepsa od swojego chłopaka. Z tego powodu całkowicie rezygnują z odwiedzania siłowni, w obawie przed zrobienia z siebie „mięśniaka”.
To bardzo duży błąd. Kulturyści, aby osiągnąć swój wygląd, ćwiczą bardzo intensywnie i trzymają się ścisłej diety. Zazwyczaj stosują także dodatkowe środki, które powiększają mięśnie. Jeśli kilka razy w tygodniu odwiedzimy siłownię – nie grozi nam upodobnienie się do żadnego z Mister Olympa.
Na siłowni możemy wykonywać trening aerobowy albo siłowy. Najlepiej spytajmy o wskazówki obecnego tam trenera. Podpowie nam, które ćwiczenia najlepiej robić, aby osiągnąć nasz cel treningowy. W rozmowie z nim możemy także podkreślić, że nie chcemy zbytnio rozbudowywać naszej masy mięśniowej – wskaże, w jaki sposób ćwiczyć, aby na przykład wysmuklić sylwetkę.

 

Zajęcia fitness

 

Aby poznać inne panie, które lubią się ruszać, warto zapisać się na jakieś zajęcia sportowe. Obecnie ich wybór na rynku jest ogromny.
Aerobic, pole dance, joga – każdy znajdzie odpowiedni sport dla siebie. Oprócz korzyści, jakie osiągniemy dzięki aktywności fizycznej, poznamy także osoby, które mogą zmotywować nas do większego dbania o siebie i swoją kondycję. Zobaczymy wówczas kobiecą twarz sportu. Być może, jeśli zauważymy jak wiele pań pokochało aktywność fizyczną, przekona nas to, że może być ona niezwykle kobieca.

Obawy przed upodobnieniem się pod względem siły i wyglądu do mężczyzn czasem bywają także wygodną wymówką. Warto więc ją stanowczo obalić i zacząć się ruszać, aby czuć się lepiej i atrakcyjniej wyglądać.