hotele nad morzem

Pomysły na wieczór panieński

Ostatnia noc wolności, czyli wieczór panieński jest wyjątkowym zdarzeniem w życiu każdej przyszłej żony. Zazwyczaj nad jego organizacją czuwają druhny. Co można zrobić, aby ta impreza była naprawdę niepowtarzalna?

Zmiana miejsca

Coraz częściej wieczory panieńskie przybierają formę wspólnego wypadu przyjaciółek w jakieś ciekawe miejsce, do innego miasta. Zainteresowaniem cieszą się między innymi hotele nad morzem – StaryDziwnów, SPA oraz domki nad jeziorem – miejsca, gdzie uczestniczki mogą odpocząć, pobawić się i spędzić miło razem czas.
Tego typu impreza wiąże się jednak z większymi kosztami. Przed rozpoczęciem poszukiwań, które hotele nad morzem są najatrakcyjniejsze albo jakie pakiety są oferowane w poszczególnych salonach SPA, spytajmy uczestniczki wieczoru pańskiego, czy stać je na pokrycie takich wydatków.

Ciekawe aktywności

Innym pomysłem, który może zająć nieco mniej czasu i pochłonąć mniejszą kwotę jest zorganizowanie pewnej ciekawej aktywności – na przykład wyjścia do escape roomu.
Na czym polega ta rozrywka? Grupa kilku osób jest zamykana w pokoju pełnym wskazówek i zagadek, a ich zadaniem jest wydostanie się z niego w określonym czasie. Gra dzieje się w świecie rzeczywistym, budzi zatem duże emocje. Uczestniczki mogą natomiast się zintegrować i popracować grupowo.

Ze smakiem

Wieczory panieńskie często kojarzą się z występem striptizera, gadżetami o nieprzyzwoitych kształtach i niewybrednymi zabawami. Jeżeli jednak mamy pewność, że tego typu rozrywki nie są w stylu przyszłej panny młodej, dla której urządzamy wieczór – nie organizujmy ich. Pamiętajmy, że wieczór panieński organizujemy dla niej, a nie dla własnej rozrywki. To jej powinny podobać się zabawy i aktywności, które zaplanujemy.
Jeśli zatem urządzamy przyjęcie dla dziewczyny, która wyjątkowo nie lubi dyskotek – nie ciągnijmy jej na siłę do klubu. Zamiast tego możemy poplotkować przy winie w mieszkaniu czy hotelowym pokoju. Warto zorganizować dla panny młodej niespodzianki, ale można też spytać ją, jak wyobraża sobie swój wieczór panieński.