Okulary kontra soczewki kontaktowe z Gliwic. Na co warto postawić?

Zastanawiasz się, czy lepsze są okulary, czy też soczewki kontaktowe? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zobacz, które rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne.

Okulary chętnie noszone przez Polaków

Okulary nosi już niemal co trzeci młody człowiek. Wszystkiemu winne jest przesiadywanie całymi dniami przed ekranami komputerów przez młodych ludzi, a także panująca obecnie moda na smartfony przyczynia się do tego. Degradację ośrodka wzroku powoduje długotrwałe patrzenie się z bliska na dany obiekt, przez co mięśnie gałki ocznej przyzwyczajają się do ciągłe pracy w jednej i tej samej pozycji. Jeżeli trwa to długo, ulegają one rozleniwieniu i często nie potrafią już skutecznie ustawić gałki ocznej tak, by mogła ona uzyskać ostre widzenie odległych obiektów. Taką wadę nazywamy krótkowzrocznością, ale istnieje również jej przeciwieństwo – dalekowzroczność. Obie te wady możemy skorygować za pomocą odpowiednich okularów, jednak młodzi ludzie nie zawsze chcą takie nosić, ponieważ uważają że psują one ich wygląd. Nie ma się zresztą czemu dziwić, zwłaszcza w przypadku młodych dziewczyn może być to problematyczne, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest dla nich uroda w młodzieńczych latach życia.

A może warto postawić na soczewki kontaktowe?

Dlatego też producenci opracowali inny sposób korygowania wad wzroku, a są nim soczewki kontaktowe Gliwice posiadają bardzo dużo gabinetów okulistycznych, gdzie możemy takie soczewki zamówić w bardzo atrakcyjnej cenie. Część pacjentów zgłaszających się na badanie okulistyczne obawia się, że nosząc soczewki będą ich boleć oczy, albo że będzie im ciągle coś przeszkadzać, bo w końcu soczewkę nakłada się niemal bezpośrednio na gałkę oczną. Jednak nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane soczewki kontaktowe, to znaczy mające odpowiedni rozmiar w stosunku do gałki ocznej, oraz wykonane z odpowiedniego materiału, są niemal niewyczuwalne w czasie ich noszenia. Dlatego uspokajamy młodych pacjentów, że nie mają się absolutnie czym martwić. Jedyne o czym trzeba pamiętać to wyjmowanie soczewek na noc, oraz nawilżanie ich specjalnym preparatem, dzięki czemu pozostaną w odpowiednim kształcie i stopniu nawilżenia. Dzięki temu po założeniu będą one praktycznie niewyczuwalne. Soczewki są całkowicie niewidoczne z zewnątrz, dlatego możemy w ten sposób korygować wadę wzroku bez psucia naszego wyglądu!