Jakie materialy przyjmuje skup metali z odzysku?

Niemal każdy z nas widział ogłoszenia punktów skupu metali. Metale skupowane są po to, aby móc je przetworzyć i wykorzystać ponownie. Punkty skupów są zainteresowane skupem starych, niedziałających przedłużaczy z naszych gospodarstw domowych, a także zakupem metali uzyskiwanych ze starych pieców lub uzyskiwanych ze starych samochodów.

Każda osoba, która chce zezłomować swój stary samochód, powinien udać się do punktu, w którym skupuje się metale. Jest to zdrowe, ekologiczne, przyczynia się do poprawienia stanu naszego środowiska naturalnego,a także pozwala nam zarobić, bo punktu skupu metali proponują zawsze jakieś drobne pieniądze za takie surowce wszystkim osobom zbierającym.

Punkty skupu oddają rzeczy, które do nich dostarczyliśmy do zakładów utylizacji śmieci. Zakłady utylizacji śmieci przetwarzają dostarczone im materiały na rzeczy ponownie użyteczne ludziom. Dzięki temu zmniejsza się ilość generowanych odpadów.

Cennik skupu metali kolorowych może ulegać zmianie nawet codziennie, wszystko ze względu na wahania cen metali na giełdzie londyńskiej. Dlatego każdorazowo przed sprzedażą należy awizować telefonicznie swoją wizytę w punkcie skupu metali.

Przyjmowane są różne surowce

Miedź jest materiałem stosowanym na szeroką skalę w przemyśle. Ma wysokie przewodnictwo cieplne, a także elektryczne, dlatego znajduje się na przykład w każdym kablu, którego używamy: przedłużacze, kable do komputerów, kable przewodzące prąd. Oczywiście, w zależności od kabli, istnieje różna ilość tej miedzi. Najwięcej będzie jej oczywiście w drutach, po których płynie prąd o najwyższym napięciu, co jest przyczyną niejednego zgonu wśród osób, które zbierają miedź, którą następnie oddają na złom. Miedź znajduje się także w układach elektrycznych samochodów i w sprzęcie AGD, w komputerach, sprzęcie grającym i w wielu innych przedmiotach codziennego użytku.

Elementy metalowe można znaleźć niemalże wszędzie. Obudowane są nimi silniki, konstrukcje budowlane i wiele innych.

Skup metali przyjmuje wszystko: od kabli z naszych komputerów, po zużyte baterie, których nie należy wyrzucać do tradycyjnego śmietnika ze względu na to, że są to elementy toksyczne z innych powodów. Utylizacją baterii zajmują się specjalistyczne firmy, które pozbawiają dzięki temu nasze środowisko wielu toksyn i wycieków do naturalnych mórz.

Baterie jako nietypwy surowiec

Dlaczego należy oddawać do punktu skupu baterie jednorazowego użytku? Baterie takie są jednorazowe, nie można ich ponownie naładować. Obok substancji pożytecznych, dających energię, zawierają także elementy chemiczne, które, jeśli dostana się do środowiska naturalnego, będą powodowały jego wysokie skażenie.

Są to substancje takie jak cynk, tlenek magnezu czy potas. Bateria rozkłada się przez setki lat, dlatego konieczne jest oddawanie ich do punków skupu, które mają licencję na przyjmowanie tego rodzaju metali. Standardowo aż kilogram baterii dostaje się około czterdzieści groszy.

Niektóre punkty prowadzące skup metali kolorowych wymagają przedstawienia dowodu tożsamości razem ze zdjęciem. Wszystko ze względu na to, że obrót stalą i innymi materiałami niekiedy może być ryzykowny ze względu na to, że osoby, które zgłaszają się do naszych punktów skupów ze stalą mogą być przestępcami pozyskującymi stal z nielegalnych źródeł. Legitymowanie się przez nich odpowiednimi dokumentami pozwala policji na sprawne dochodzenie w sprawie kradzieży.

Przed oddaniem stali do skupu, należy sprawdzić, czy to co posiadamy nie jest stopem. Należy w tym celu zaopatrzyć się w specjalny magnez, dzięki któremu będzie możliwe rozróżnienie metali kolorowego od metalu stalowego. Złom kolorowy nie jest przyciągany przez magnez.