Uzdrowiciel? Charyzmatyk? Co mówi o sobie Ojciec Witko?

ojciec witko

Ojciec Witko to zakonnik, który od wielu, wielu lat prowadzi rekolekcje, modlitwy o uzdrowienie, wygłasza kazania. Ojciec jest w zakonie franciszkanów oraz jednocześnie w ruchu charyzmatycznym. Jego posłannictwem stała się modlitwa za ludzi chorych i to chorych nie tylko na ciele, ale i na duchu. To właśnie tej działalności poświęca aktualnie całe swoje życie.

Życie zakonnika

Zakonnik, o którym mowa to osoba skromna, pomimo wszystkich swoich sukcesów. Żyje spokojnie, spotyka się z ludźmi i każdej osobie spotkanej na swojej drodze stara się pomóc, jak tylko może. Jego działalność nie trwa jednak od zawsze. Rozpoczęła się tak naprawdę dopiero w dwa lata po przyjęciu przez Ojca święceń kapłańskich. Wtedy właśnie ojciec Józef zaczął swoją modlitwę w intencji ludzi chorych. Pierwszą sytuacją, która wielu nazywa cudem było uzdrowienie chłopca, który miał dopiero siedem miesięcy i był naprawdę ciężko chory, miał dziurę w sercu, która po spotkaniu z Ojcem Witko zmniejszyła się diametralnie. Nawet lekarze nie potrafili stwierdzić, z jakiego powodu tak się stało. Ojciec Józef nie jest przykładem nagle nawróconej osoby, jego losy od zawsze były silnie związane z Kościołem, stąd może brać się jego moc i wytrwałość w głoszeniu Ewangelii oraz w modlitwie. Zakon Franciszkanów prowadził w miejscowości księdza Józefa – Wieliczce – liceum, właśnie do tej szkoły uczęszczał Ojciec Witko. I, jak wspomina jego nauczycielka już wtedy był naprawdę świętym dzieckiem, choć sam Ojciec twierdzi, że był zupełnie zwyczajny i nadal jest zwyczajny, choć stara się podążać drogą swojego powołania. Ciężko sobie wyobrazić, jak może wyglądać dzień takiej osoby, jak Ojciec Józef. Wbrew pozorom jest to naprawdę ciężka praca. Jako zakonnik Ojciec wstaje wcześnie rano, czeka go modlitwa, potem śniadanie, a –potem codzienne obowiązki w zależności od tego, czy znajduje się w gościnie w jakimś miejscu w Polsce, czy też u siebie w klasztorze. Ilość spotkań, w jakich uczestniczy Ojciec jest zatrważająca i przypomina trochę terminarz biznesmena, a nie zakonnika, co raczej ludziom kojarzy się z ciszą i spokojem. Oprócz modlitwy i spotkań Ojciec znajduje również czas na pisanie książek.

Książki Ojca Witko to bestsellery

Wydawać by się mogło, że książki traktujące o religii w dzisiejszych czasach nie znajdą zbyt wielu odbiorców. Nic bardziej mylnego. Współczesny człowiek wciąż poszukuje sensu w swoim życiu i wielu takim ludziom właśnie Ojciec Witko poprzez swoje książki lub słowa bezpośrednio wypowiadane w czasie spotkań, wskazuje sens, który według niego jest sensem najlepszym, czyli Boga. To dzięki zawierzeniu Bogu człowiek w każdej sytuacji może znaleźć rozwiązanie i nie poddawać się rozpaczy, choćby był jej naprawdę bliski. Ojciec napisał kilka książek a oprócz tego wydano również książkę, która stanowi wywiad rzekę i w której poruszane są naprawdę trudne tematy dotyczące wiary, religii, Kościoła, a przede wszystkim samego Boga. Ojciec Witko nie boi się mówić o rzeczach trudnych, których wielu z nas się obawia. Codzienność stanowi dla niego widok ludzi chorych, zdołowanych, smutnych, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie z przeciwnościami losu. Franciszkanin jest właśnie tą osobą, która chce pokazać im właściwą drogę pokonywania trudności, ponieważ zdesperowani ludzie często uciekają się do metod, które na pewno im nie pomogą, a mogą tylko zaszkodzić. Jak twierdzi sam Ojciec ludzie czasem sami wplątują się w niebezpieczne relacje z siłami nieczystymi, które tylko czekają na to, by wpuścić je do swojego życia. Na tym właśnie polega działalność uzdrowicielska Ojca Witko. Nie modli się on jedynie za tych, którzy mają problemy ze swoim ziemskim ciałem, lecz również za tych, którzy podupadli na zdrowiu duchowym, które przecież jest dużo ważniejsze, ponieważ to kondycja duchowa zadecyduje o tym, czy czeka nas życie wieczne i spotkanie z Bogiem. Ojciec zaleca ostrożność i wymienia nawet objawy cielesne oraz psychiczne, które powinny nas zaniepokoić i sprawić, że powrócimy na właściwą drogę. W przeciwnym przypadku skutki mogą być opłakane. Warto zapoznać się z publikacjami Ojca Józefa, objaśnia on ważne rzeczy w sposób przystępny i jasny, tak, aby każdy mógł go zrozumieć.