software house polska

Czy warto zlecać tworzenie oprogramowania dedykowanego?

Coraz więcej firm specjalizuje w wytwarzaniu dedykowanego oprogramowania, które będzie w pełni dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Wiąże się to także z tym, że faktycznie firmy decydują się na tworzenie na własny użytek takich właśnie aplikacji i programów.

Co tak naprawdę oznacza oprogramowanie dedykowane i jak wytwarza je software house Polska?

Na pewno jest to takie oprogramowanie, które jest tworzone od zera pod konkretnego klienta. Wiele firm na początku korzysta z darmowych rozwiązań, a nawet z oprogramowania zakupionego na licencji. Doskonale więc wiedzą oni, jakie ograniczania stwarza taki program, a więc dokładnie znają swoje potrzeby. Mają świadomość tego, jak powinno wyglądać oprogramowanie, które mogłoby znacznie zoptymalizować pracę w firmie, sprawić, aby była bardziej efektywna i szybsza. Analiza potrzeb zawsze jest punktem wyjścia dla każdego projektu stworzenia takiej aplikacji dedykowanej.

A co, jeśli jeszcze nie wiemy, jak powinna wyglądać aplikacja, która usprawni pracę w naszej firmie?

Czasem pomysłem na aplikacje jest kilka luźnych zdań lub bardzo skrótowy brief. Taki pomysł także może być doskonałym punktem wyjścia, gdyż w toku rozmów z klientem software house Katowice będzie w stanie sam zaproponować najbardziej optymalny kształt aplikacji. Tworzenie szkiców, mockupów, a w końcu stworzenie prototypu funkcjonalnego pozwala wyobrazić sobie, jak finalnie może wyglądać aplikacja i jakie funkcjonalności może zawierać. Oczywiście- nie oznacza to, że jest to finalna, skończona wersja- zawsze można później coś do niej dodać lub rozbudowywać ją o kolejne moduły. W ten sposób każdy software house w Polsce taki jak https://supportdevs.com/ może stworzyć:

– Rozbudowane systemy CRM wspomagające zarządzanie klientami.
– Oprogramowanie wspierające zarządzanie firmą, pozwalające na elektroniczny obieg dokumentów, analitykę działań marketingowych czy też zarządzanie pracownikami przedsiębiorstwa.
– Aplikacje umożliwiające tworzenie i obsługiwanie programów lojalnościowych.
– Portale, strony internetowe, aplikacje webowe i mobilne będące zarówno wizytówką firmy, jak i wspomagające wszystkie aspekty związane z jej działalnością.

Warto zacząć prace nad aplikacją jak najszybciej

Musimy mieć świadomość, że wytwarzanie oprogramowania jest procesem złożonym i zazwyczaj wymaga czasu. O ile proste aplikacje, dobrze rozpisane i omówione można wykonać w kilka- kilkanaście dni roboczych, o tyle wykonanie portalu lub całego systemu CRM na pewno może zająć więcej czasu. Takie przedsięwzięcia powinno się więc planować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby były gotowe na czas.