Rękawice motocyklowe pozwolą Ci zadbać o dłonie

Dłonie to jedna z najważniejszych części ciała. Dłonie przydają nam się cały czas, są delikatne, pozwalają nam na wykonywanie wielu czynności. To ich główne zadanie, chwytne dłonie z przeciwstawnym kciukiem dają nam przewagę na d wieloma gatunkami zwierząt, to dzięki nim możemy tworzyć narzędzia, pisać i robić całe mnóstwo innych rzeczy.

Jakie są nasze dłonie?

Jeżeli zaczynamy rozmawiać o dłoniach warto nabyć trochę wiedzy szczegółowej na ich temat, ponieważ da nam obraz tego, jakie naprawdę są te części ciała oraz, jak najlepiej jest je chronić. Według anatomów kości naszej dłoni dzielą się właściwie na trzy części: kości nadgarstka, kości śródręcza oraz palce. Wszystkie te części są równie ważne i tylko wspólnie dają nam największe możliwości. Oczywiście można obyć się bez małego palca, da się żyć, jednak już bez kciuka, czy palca wskazującego jest bardzo trudno. Kości i mięśnie, które pozwalają nam poruszać rękami są niezwykle istotne, ten kto miał kiedyś złamany palec, czy skręcony nadgarstek wie, jak wiele trudności przysparzają wtedy najprostsze czynności, które do tej pory od wielu lat wykonywaliśmy bez żadnego problemu. Równie ważna jest jednak jeszcze inna funkcja dłoni, która związana jest z unerwieniem skóry, a szczególnie opuszków palców. Dotykanie, rozpoznawanie struktury, porównywanie materiałów, czy ocenianie ciepłoty to najczęściej zadania, jakie stawiamy przed naszymi palcami, a właściwie właśnie nerwami, które się na nich znajdują. Widać, że dłonie pełnią określone role, które sa bardzo istotne, dlatego musimy dbać o nie jak najlepiej, zarówno w pracy, w domu, jak i uprawiając swoje hobby. Dlatego powstały miedzy innymi rękawice motocyklowe, czy też rękawice kuchenne a także inne sposoby ochrony tych wrażliwych części ciała.

Dobierz swoje rękawiczki

Jeśli jeździsz na motocyklu to koniecznie musisz zakupić rękawice motocyklowe. Koniecznie takie, a nie jakiekolwiek inne. Zdecydowanie nie mogą być to zwyczajne rękawiczki zimowe, czy nawet narciarskie, ani inne rodzaje rękawiczek. Nie ochronią one naszych dłoni podczas wypadku motoryzacyjnego, ponieważ ich przeznaczenie jest zupełnie inne, nie mają one doskonale zaprojektowanych miejsc ochrony. Te przeznaczone na motocykl są wykonywane z innych materiałów oraz inaczej uszyte. Są wzmacniane dokładnie tam, gdzie istnieje największe ryzyko urazu w razie kolizji. W nich nie doświadczysz obtarć, a niejednokrotnie ochronią Cię także przed skręceniem, złamaniem, czy zwichnięciem. Te rękawice są zazwyczaj wykonane ze skóry, a z wierzchu wzmocnione jeszcze innym materiałem, jak chociażby włókno węglowe. Dopiero taka ochrona może coś wskórać, bawełniane rękawiczki zimowe nie mają szans podczas wypadku.

Wiele do wyboru

Rękawice motocyklowe mają oczywiście wiele swoich wersji, są takie, które są ocieplane, takie, które są wodoodporne, ale również takie, które najlepiej wybrać na lato, by nie przegrzać swoich rąk podczas jazdy.