Odszkodowanie z OC Gliwice. Komu się należy?

Miałeś wypadek lub kolizję, która wynikła nie z twojej winy? Należy ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Jak można je uzyskać? Jakie formalności należy załatwić, by skrócić czas realizacji. Kiedy nie przysługują ci żadne środki?

Jak się zachować w razie wypadku?

Wypadek może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Grunt to nie wpadać w panikę. Wszystko można jakoś załatwić. Trzeba tylko wiedzieć jak. Najważniejsze to spisać dane z polisy sprawcy. Potrzebne są informacje, takie jak: imię, nazwisko, nr polisy. Bez tego nie można ubiegać się o odszkodowanie z OC Gliwice. Jeśli to była tylko kolizja, nie trzeba wzywać służb mundurowych. W przypadku, gdy ktoś ucierpiał, koniecznie trzeba wezwać policję, a jeśli jest taka potrzeba to również karetkę pogotowia. Poszkodowanemu należą się środki z polisy sprawcy. W ten sposób będzie można wykonać kompleksową naprawę i cieszyć się sprawnym samochodem. Bez tego ani rusz. Po załatwieniu wszelkich niezbędnych czynności pozostaje już tylko odholować pojazdy i czekać na naprawę. Co ważne można ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy. W ten sposób nie traci się dużo czasu na załatwienie tego typu formalności, a do tego można normalnie funkcjonować. Nie od dziś wiadomo, że samochód to narzędzie pracy i bez niego trudno będzie sobie poradzić. Niestety, jeśli to my spowodowaliśmy wypadek, nic nam się nie należy. No chyba, że mamy wykupione AC.

Skorzystaj z usług firmy zewnętrznej

Jest coraz więcej firm, które oferują kompleksową pomoc w razie wypadku. Nie tylko w naszym imieniu załatwiają sprawy związane z formalnościami i wypłatą odszkodowania, ale również zajmują się naprawą samochodu. Zazwyczaj współpracują ze sprawdzonymi mechanikami, którzy są w stanie tak zreperować wóz, że korzystanie z niego będzie w pełni bezpieczne. Nie jest to takie proste, bo wiele aut powypadkowych nigdy nie jest tak sprawnych jak kiedyś. To sprawia, że ich używanie jest wyjątkowo funkcjonalne. Dzięki temu można bez problemów poruszać się na drodze. Firma zewnętrzna pomaga również w uzyskaniu odszkodowania, bo często jest ono niesprawiedliwie naliczane. Wtedy pomocą służą doświadczeni specjaliści, którzy mają doświadczenie w tego typu sprawach. Jest o co walczyć, bo różnice w wyliczeniach są całkiem spore, a odszkodowanie z OC Gliwice nie zawsze są zgodne ze stanem faktycznym. Tylko w ten sposób można uzyskać kompleksową pomoc. Wypadek nie jest miły, ale warto zrobić wszystko, by zminimalizować jego konsekwencje.