Legnica – mieszkanie w mniejszym mieście?

Pomimo tego, że większości z nas wydaje się, że najlepszym miejscem do zamieszkania są największe miasta, jak chociażby Wrocław, Kraków czy Warszawa, to statystyki dobitnie pokazują, że deweloperzy coraz aktywniej działają w znacznie mniejszych miejscowościach. Czy warto kupić mieszkanie np. w Legnicy? Jak wygląda tam rynek mieszkaniowy?

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że Legnica jest jednym z największych miast na Dolnym Śląsku – jest jednak znakomitym przykładem mniejszego miasta, które wydaje się niedoceniane w regionie przez wszelkie władze państwowe, a jednocześnie przykładem miasta, które cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów. Z czego wynika taki stan rzeczy?

Ceny gruntów to ceny mieszkań!


Podstawowym prawidłem rządzącym rynkiem mieszkaniowym jest cena mieszkania wynikająca nie tylko z kosztów budowy, które są bardzo porównywalne w każdym zakątku naszego kraju, jak również z kosztów zakupu gruntu. Wystarczy porównać ceny atrakcyjnych gruntów w takich miastach jak Wrocław czy Kraków na tle znacznie mniejszej Legnicy, aby dojść do prostego wniosku – grunty w Legnicy są znacznie tańsze. W ten sposób deweloper może zaoferować do sprzedaży mieszkania w identycznym standardzie, ale za znacznie niższą cenę.

Praca „tu” czy dojazdy?


Jednocześnie warto mieć na uwadze, że zakup mieszkania w Legnicy daje różnorodne możliwości – możemy je wykorzystać jako stałe miejsce zamieszkania w Legnicy i właśnie z tym miastem związać swoją karierę bądź ze względu na bliskość Wrocławia i dobre połączenie komunikacyjne (zarówno samochodem przez autostradę A4, jak i pociągiem) można pozwolić sobie na codzienne, szybie dojazdy do pracy.

Czy warto kupić mieszkanie w Legnicy?


Czy warto jednak kupić obecnie mieszkanie w Legnicy? Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno mieszkanie w mniejszym mieście to teoretycznie mniejsze możliwości rozwoju zawodowego, jednak warto mieć na względzie, że wszelkie usługi potrzebne są zawsze i wszędzie. Mieszkanie w Legnicy z pewnością może być dobrym sposobem na oszczędności i ciekawą alternatywą dla mieszkania we Wrocławiu.

Artykuł powstałwe współpracy z firma Modenbud