geometria zawieszenia zabrze

Geometra zawieszenia Zabrze: jak dbać o samochód?

Geometra zawieszenia to jeden z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo kierowy i pasażerów. Opony to jedyna część w samochodzie, która w czasie jazdy bezpośrednio styka się z podłożem. Dlatego trzeba zadbać to, by były ustawione pod dobrym kątem, a ich jakość była bez zarzutu.

Sprawdzaj opony po zimie

Geometria zawieszenia wpływa na to jak auto trzyma się drogi. Sprawny samochód powinien jechać prosto. Niestety, czasem szczególnie po zimie może się zdarzyć, że koła lekko zachodzą w jedną stronę. Powody tego mogą być zupełnie prozaiczne. Czasem wystarczy najechać na dziurę w drodze. Sprawdzenie, czy kola są odpowiednio ustawione można wykonać tylko przy użyciu specjalistycznych sprzętów, które zmierzą kąt nachylenia i zbieżność opon. Sami nie jesteśmy w stanie tego dokładnie zweryfikować. Geometria zawieszenia Zabrze zaleca się sprawdzić co roku w okolicach marca lub kwietnia. To idealny okres, bo wszystkie wyrwy w drodze, które zdążyły się utworzyć zostają na bieżąco usuwane. Nie ma więc ryzyka, że świeżo po sprawdzenie parametrów auta w warsztacie wjedziemy ponownie w jakąś dziurę. Niektórzy sprawdzają geometrię zawieszenia przy okazji wymiany opon. Nieprawidłowe ustawienie kół może być niebezpieczne, bo samochód nie będzie się trzymał tak dobrze drogi. Poza tym opony będą się znacznie szybciej zużywały i trzeba je będzie częściej wymieniać.

Wpadłeś w dziurę, zawiadom służby

Czasem wyrwy na drodze są bardzo duże, a w dodatku niezabezpieczone. Wjechanie w tak spory ubytek to duże zagrożenie. Po takim zdarzeniu może oderwać się jakaś część z podwozia. Naprawy takich rzeczy bywają bardzo kosztowne. Brak odpowiedniego zabezpieczenie drogi i nieostrzeżenie kierujących o tym, że jest dziura nie powinno mieć miejsca. Obowiązkiem każdego zarządcy drogi jest dbanie o nawierzchnię, która powinna być bezpieczna i równa. Oczywiście wyrwy są czymś naturalnym, szczególnie po zimie, ale powinno się je odpowiednio oznaczyć, żeby wszyscy już z daleka widzieli, że w danym miejscu trzeba zwolnić lub je ominąć do czasu aż problem nie zostanie usunięty. Jeśli zostanie to zaniedbane, można ubiegać się zwrot kosztów na naprawę samochodu. To naturalny proces, do którego mamy prawo. Trzeba mieć tylko dokumentację z miejsc a wypadku, dlatego każdorazowo po takim zdarzeniu, najlepiej jest wezwać policję, by mieć dowód, że doszło do danej sytuacji z winy zarządcy drogi. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pisma i prośba o zwrot poniesionych przez kosztów. W takich sytuacjach konieczna jest geometria zawieszenia Zabrze.