Wiedza z zakresu prawa podatkowego potrzebna w różnym zakresie zawsze, gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Tymczasem przepisy bardzo często się zmieniają i może być trudno pozostawać na bieżąco. Dlatego też warto wysłać pracowników na szkolenia, aby być pewnym, że posiadają oni aktualną wiedzę. Podpowiadamy, które szkolenia podatkowe wybrać.
Cena szkolenia
Jest czymś zupełnie naturalnym, że nie chcemy przepłacać za szkolenia. Porównujemy oferty i staramy się wybrać najkorzystniejszą cenę. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze opłaca się wybór najtańszej oferty.
Czasami warto zapłacić więcej za rzetelne szkolenie. Wybierając najniższą cenę może się okazać, że będą je prowadziły osoby bez kwalifikacji i w rezultacie nasi pracownicy nic z niego nie wyniosą. Chociaż zapłacimy mało, pieniądze te wyrzucimy w błoto.
Osoby prowadzące
Istotne powinny być dla nas przede wszystkim kompetencje osób prowadzących szkolenie. Nie zadowalajmy się jedynie wiedzą, jakich ekspertów szkoleniowych zatrudnia dana firma, powinniśmy upewnić się, kto konkretnie będzie przeprowadzał szkolenie dla nas.
Powinny być to osoby, które na co dzień pracują w biurach podatkowych i maja duże praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie. Ważne są również kompetencje miękkie, a te niestety bywają trudne do sprawdzenia wcześniej. Warto jednak poczytać opinie w internecie, czy popytać innych osób, które brały udział w podobnych szkoleniach.
Co zawiera szkolenie?
Szkolenia podatkowe mogą się między sobą bardzo różnić pod względem zawartości merytorycznej. Z tego powodu, zanim wybierzemy szkolenie podatkowe dla naszych pracowników, upewnijmy się, że w jego trakcie zostaną omówione właśnie te zagadnienia, które są istotne z punktu widzenia naszej firmy.
Bardzo dobrze, jeśli poza wykładem szkolenie zawiera również elementy pozwalające na interakcję z uczestnikami czy praktyczne ćwiczenia. Dzięki temu można sprawdzić, czy osoby uczestniczące potrafią przełożyć na praktykę wiedzę teoretyczną i czy w przyszłości będą potrafiły wykorzystać ją w pracy zawodowej.