Kurtki motocyklowe: musisz je mieć, by wyruszyć w drogę

Kurtki motocyklowe są bardzo ważne. Zapewniają bezpieczeństwo. Nic tak nie cieszy jak możliwość rozwinięcia prędkości i chwile szaleństwa na jednośladzie. Coraz więcej osób decyduje się na eskapady za miasto bez konkretnego celu. Taka filozofia staje się bardzo popularna.

Poczuj radość z jazdy

Jazda na motocyklu jest przyjemna sama w sobie. Wiele osób z utęsknieniem czeka na chwile, kiedy będą mogły usiąść na motocykl i ruszyć przed siebie. Wiatr we włosach, bryza oplatające ciało, adrenalina – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na to, że fani jednośladów wprost nie mogą się doczekać, by ruszyć przed siebie. Nie potrzebują żadnego celu. Chcą tylko cieszyć się prowadzeniem motocyklu i podziwiać przyrodę. To w zupełności wystarczy im do pełni szczęścia. Takie podejście znajduje coraz więcej zwolenników nie tylko wśród motocyklistów. Także właściciele samochodów coraz chętniej siadają za kierownicę i jadą przed siebie, odkrywając nieznane dotychczas zakątki przyrody i odwiedzając odosobnione miejsce. To dobry sposób, by choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i znaleźć wytchnienie po męczącym tygodniu. Ta filozofia zyskała nawet swoją nazwę. Mówi się o tym slow driving. Oznacza to jazdę bez konkretnego celu i jest przeciwstawieniem podróżowania tylko z punktu A do punktu B. W tym przypadku przemieszcza się dla samej przyjemności.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Niezależnie w jakim celu wsiadamy na motocykl powinniśmy pamiętać podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Bez tego trudno pokonywać jakiekolwiek, nawet te najmniejsze dystanse. Jeśli decydujemy się na eskapady jednośladem, kupujmy dobre kurtki motocyklowe. Ubrania mają ogromne znaczenie w razie wypadku. Minimalizują wielkość obrażeń i pozwalają wyjść cało z drobnej kolizji. Należy tylko pamiętać, by dobrze dobrać kurtki motocyklowe. Nie można na nich oszczędzać. Muszą być wykonane ze mocnej skóry odpornej na przetarcia. Tylko wtedy będzie można wyruszyć w trasę. Odzież motocyklowa powinna być idealnie dopasowana do naszej sylwetki. Jej noszenie nie powinno powodować dyskomfortu. Zakładając kurtkę trzeba mieć zapewnioną swobodę ruchów. Należy też zwrócić uwagę na protektory, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie w razie upadku. Warto także przyjrzeć się, czy producent zastosował membrany przepuszczające powietrze. Jest to istotne szczególnie, kiedy na dworze są wysokie temperatury. Dzięki temu skóra nie poci się tak szybko i można bez obaw się poruszać.