Depilacja woskiem nie musi być straszna, wystarczy mądrze wybrać

Jak wiadomo, usuwanie zbędnych włosów z ciała spędza sen z powiek wielu kobiet. Szukają one sposobu na szybkie, bezbolesne i jak najbardziej efektywne pozbycie się ich. Często jednak decydują się na tradycyjną maszynkę z obawy przed zbyt dużym bólem. Niepotrzebnie, depilacja woskiem wcale nie musi być bolesna.

Odpowiednie miejsce, gdzie dbają o klienta

Jeżeli decydujemy się na wizytę u kosmetyczki warto wcześniej zapoznać się z opinią na temat danego salonu. Wiele niezadowolonych klientów opisuje różne sytuacje na dedykowanych do tego stronach internetowych, także jeśli nie znamy tego salonu, to możemy skorzystać z doświadczeń innych. Warto przede wszystkim sprawdzić, jak salon dba o klienta, to bardzo ważne, szczególnie jeśli decydujemy, że najlepsza będzie dla nas depilacja woskiem. Nie jest to przyjemny zabieg na ciało, a im lepsze podejście tym mniejszy ból będziemy czuć. Dla nas istotne jest również jakich materiałów używa się do zrywania wosku. Najczęściej bowiem wykorzystywane są standardowe plastry, najlepsze są jednak te zrobione z bawełny czy innych naturalnych materiałów. Okazuje się bowiem, że również zmniejsza to odczucie bólu, a depilacja staje się przyjemniejsza. Co więcej, pamiętajmy, że efekt utrzymuje się średnio sześć tygodni, w zależności od rodzaju owłosienia i predyspozycji wzrostu jest to od czterech do nawet ośmiu tygodni.

Zrób to sam, czyli depilacja woskiem u siebie w domu?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów plastrów z woskiem, dzięki którym możemy wykonać depilację. Zazwyczaj są one w mniejszych arkuszach, które po rozgrzaniu w dłoni możemy położyć na skórę, a następnie zerwać. Pamiętajmy jednak, że wosk ten nie jest tak mocny jak ten używany w salonie kosmetycznym, dlatego może nie wyjść nam tak dokładnie, szczególnie krótsze włoski mogą pozostać na skórze. Oprócz tego, zdarza się, że za mało rozgrzejemy plaster, a każde kolejne szarpnięcie wosku z tego samego miejsca na skórze będzie coraz bardziej bolesne i po prostu zostawi brzydkie ślady. Wychodząc na przeciw potrzebom klientów dostępne są już domowe podgrzewacze do wosku, dzięki kupionym wkładom możemy przeprowadzić depilację jak kosmetyczka, wosk ten jest na pewno lepszy niż taki na gotowych plastrach. Pamiętajmy jednak, że depilacja wykonywana samemu może nas bardziej boleć ze względu na to, że sami zrywamy sobie plaster. Wiele kobiet ma również z tym problem, wiedząc, że po tym będą odczuwały ból. Kosmetyczka na pewno zrobi to sprawniej i zręczniej od nas.