hot stamping

Czym jest hot-stamping?

W ostatnim czasie bardzo popularną techniką jest hot stamping. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na jej zastosowanie w swoim zakładzie produkcyjnym. Zatem gdzie jest ona wykorzystywana oraz na czym dokładnie polega?

Popularny hot stamping

Przedsiębiorcy coraz częściej pragną, aby opakowania ich produktów były atrakcyjne. Z powodu dużej konkurencji na rynku jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy zwiększyć zyski ze sprzedaży. Często klienci podczas wyboru produktu zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd, a dopiero później na zawartość.

Dlatego doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie swojego produktu jest hot stamping. To właśnie dzięki niemu możemy sprawić, iż nasze opakowanie będzie bardzo ładne. Zatem czym jest te technologia?

Warto wiedzieć, iż polega ona na uszlachetnianiu druku. Możemy ją zastosować przykładowo na opakowaniu naszych produktów. Metoda nazywana jest inaczej termodrukiem, ponieważ podczas wykonywania całego procesu nakłada się specjalną folię na dany produkt i kolejno za pomocą wysokiej temperatury przenoszony jest tusz. Jest to metoda bardzo popularna, ponieważ przede wszystkim nie jest droga. Również należy zdawać sobie sprawę z tego, iż nie zabiera zbyt dużo czasu. Nadruki również charakteryzują się wysoką trwałością, w przeciwieństwie do innych metod, które są wykorzystywane do nanoszenia wzorów.

Zastosowanie hot stampingu

Obecnie wspomniany termodruk ma bardzo powszechne zastosowanie. Używa się go między innymi do nanoszenia różnego rodzaju aplikacji na papier. Nazywane jest to często uszlachetnianiem druku. Jest to jego najbardziej popularne zastosowanie. Jednak warto wiedzieć, iż jak już wcześniej wspomniano, tą metodę możemy wykorzystywać również na różnego rodzaju opakowaniach. W tym przypadku nie ma żadnych przeszkód, aby były one wykonane przykładowo z tworzywa sztucznego. Warto pamiętać, iż taki termodruk popularnie wykorzystywany jest także podczas drukowania różnego rodzaju napisów oraz wzorów na koszulkach. Zatem jak można zauważyć, technologia termodruku bardzo się rozwija i obecnie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach.

Jeżeli pragniemy sprawić, aby papier lub też opakowanie stało się bardziej atrakcyjne, powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem metody hot stampingu. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na jej zastosowanie, ponieważ nie jest ona bardzo dobra.