budmax-metal

Blacha trapezowa odpowiednia na dach?

Budowa domu jest zawsze trudną decyzją, która przychodzi nam podjąć, gdy chcemy wyprowadzić się z małego mieszkania. Oczywiście niektórzy decydują się na kupienie już gotowego, ale coraz częściej sami decydujemy się na budowę. Stajemy wtedy przed mnóstwem różnych pytań dotyczących budowy i kolejnymi dotyczącymi jego wykończenia.

Ściany, dach i okna to podstawa

Nie ukrywajmy, najważniejsze w naszym domu będą fundamenty. Dlatego muszą być maksymalnie stabilne i wytrzymałe. Coraz więcej firm proponuje nam nowatorskie rozwiązania, które pomagają m.in. w zachowaniu ich trwałości przy ruchach np. górniczych. Warto zastanowić się czy chcemy, żeby nasz dom spełniał wymogi ekologicznego lub pasywnego. Jego budowa będzie na pewno droższa, ale później zaoszczędzimy na przykład na energii elektrycznej. Odwiecznym pytaniem jest jaki dach będzie najlepszy. Blacha trapezowa niejednemu kojarzy się z blaszakami, w których znajdują się supermarkety, ma ona jednak szereg właściwości, dzięki którym możemy zdecydować się właśnie na nią. Przede wszystkim możemy ją przycinać jak nam wygodnie, dzięki temu nasz dom nie musi być sztampowy, ale architekt może się wyszaleć. Do tego blacha trapezowa jest wytrzymała i może mieć różne warianty kolorystyczne. Ostatnim ważnym wyborem są okna, nie tylko materiał z jakiego są wykonane, ale i ich przepustowość światła, wielkość, a także kształ.

Architekt urządzi nam dom marzeń

Gdy mamy już zamkniętą bryłę, wykonaliśmy wszystkie instalację, pozostało nam urządzić nasze nowe cztery kąty. I nie ma się co oszukiwać, to najtrudniejszy i najbardziej kosztowny etap. Wiele mamy już zaplanowane na etapie budowy szkieletu, wybraliśmy wtedy pomieszczenia użytkowe, zainstalowaliśmy gniazda elektryczne i niezdbędne odpływy. Ogólny zarys jest, ale w gąszczu ofert meblowych i ceramicznych, często sami nie wiemy, jak chcemy, żeby ostatecznie pokoje wyglądały. Wtedy warto poprosić o pomoc fachowca. Architekt wysłucha naszych założeń, a następnie według nich stworzy komputerowo projekt każdego pomieszczenia. To dobry moment, żeby zobaczyć czy nasze pomysły w ogóle mają sens i jak będą naprawdę wyglądać. To etap, w którym możemy jeszcze wnosić poprawki. Gdy już zdecydujemy się na ostateczny kształt, możemy zacząć zamawiać interesujące nas sprzęty. Jeżeli zamawiamy meble na wymiar pamiętajmy, że czas oczekiwania na nie się wydłuży. Dlatego warto zastanowić się wcześniej, na czym nam zależy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Budmax-Metal.